Užijte si svou svatbu, buďte princezna, na kytky jsem tady přece já.

TO JSEM JÁ

TO JSEM JÁ

Od doby, kdy jsem na svou listopadovou svatbu neúspěšně sháněla kytici až mi doporučili květinářství, kde mi jako jedinou variantu nabídli rudé gerbery  je dávno pryč. Nenapadlo mne tehdy, že si můžu kytku připravit z toho, co příroda během roku dokáže nabídnout.

Po 30-ti letech jsem v listopadu 2017 zosnovala imaginární opravnou zkoušku a na našem statku ve Staré Červené Vodě ( www.ubytovaninapoli.cz) jsem naaranžovala svatební tabule. Lucka, Klárka a Kristián se oblékli do svatebních modýlků a Petra celý den skřehlýma rukama fotila a fotila.

Všechny květiny na kytky, čelenky a hřebínky do vlasů jsou z rostlinek, které jsem našla na zahradě a na poli. Pomeranče jsem posbírala pod pomerančovníky v italské Ligurii a pár listů jsem si půjčila z našeho fíkusu.

Jsem to pořád já, ale za těch 30 let jsem se láskou k půdě, k vůni hlíny a ke kytkách, stromům travinám a mechu  propracovala ke svobodě.

Tvořím z toho, co zrovna roste. Líbí se mi používat jako hlavní materiál pro svatbu nebo slavnost kytky z bezprostředního okolí místa konání .

Katka Pavlů

floristka NAPOLI